EON nominowany do Najlepszej Książki na Wiosnę!

Powieść australijskiej autorki Alison Goodman "EON. Powrót Lustrzanego Smoka" w przekładzie Dariusza Kopocińskiego, wydana w lutym przez Wydawnictwo TELBIT, przeszła do II etapu plebiscytu Najlepsza Książka na Wiosnę. Konkurs organizowany jest przez portal Granice.pl

EON wyprzedził pozostałe tytuły uzyskując największą liczbę głosów w kategorii Fantasy. Na książkę głosowało 33% czytelników.

Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem.

"Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii".
Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko. To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury...
Świeży powiew w gatunku fantasy. Inteligentna, napisana barwnym językiem historia wciąga już od pierwszej strony.
THE TIMES, LONDYN

Fabuła utkana wokół motywu dziewczyny w przebraniu wzbogaca się o nieoczekiwane wątki, a elementy azjatyckiego folkloru tworzą niezrównany koloryt powieści i atmosferę wielkiej przygody.
LOCUS

Zniewalająca opowieść i świat przedstawiony z taką siłą wyrazu, że wydaje się realny. Nie brakuje niuansów zarówno w opisie emocji, jak i w fascynującej mitologii nadprzyrodzonych smoków. Zażarte pojedynki w połączeniu z polityczną intrygą przyprawiają o zawrót głowy, podczas gdy niebanalni bohaterowie dodają smaczku opowieści. Czytelnicy będą z utęsknieniem czekać na kontynuację.
BOOKLIST

Książka zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia:
- Najlepsza Powieść Fantasy - Aurealis Award (2008)
- Honor Book - James Tiptree Jr. Award (2008)
- Notable Book - CBCA Awards (2009)
oraz znalazła się w ścisłej trójce finalistów Victorian Premier's Literary Awards (2009).
Zwiastun KSIĄŻKI: jest tutaj


Nowa Polska gra On-Line !

Pod adresem www.arena-albionu.pl znajdziecie bardzo ciekawą, w 100% polską grę internetową. Możecie w niej wcielić w rolę średniowiecznego rycerza, który przemierzając bezkresne krainy prowadzi ciężkie boje o przetrwanie w trudnym świecie Albionu.
Gracz ma do wyboru dziesiątki rodzajów uzbrojenia które może ulepszać i rozwijać doświadczenie we władaniu nim. Jeśli jednak uczestnik zabawy lepiej czuję się w handlu i ekonomi może wybrać ścieżkę kupca, który pływając pomiędzy osadami krain handluje i produkuje różne przedmioty lub też przeszukuje stare kopalnie w celu odnalezienia surowców. Dla osób z czarnym charakterem jest dostępna ścieżka zbrodni i nikczemności pod patronatem herszta bandytów. Można wówczas wyspecjalizować się w kradzieżach i porwaniach dla okupu.
Liczne zależności pomiędzy setkami graczami takie jak złożenie hołdu lennego możnemu Panu lub małżeństwu J. Powodują, że gra zapewnia rozrywkę na wiele długich miesięcy.
Adres gry www.arena-albionu.pl

Poeci Poszukiwani !!!

29 Listopada w Oławie (pod Wrocławiem) zorganizowany sostanie Wieczór Poetycki.
W związku z tym, organizatorzy szukają chętnych poetów, którzy chcieli by zaprezentować swoją twórczość 29 Listopada o 17:30 w Klubie Skrzydlatych (Ośrodek Kultury w Oławie woj. Dolnośląskie).
Jeśli ktoś zainteresowany jest współpracą, lub bardziej szczegółowymi informacjami, pytania proszę kierować na adres: lub na adres

Wielki Histeryczny Konkurs !!!!!!!!!

Trwają przygotowania do uruchomienia Konkursu Histeria 2004. Jego ostateczny kształt nie jest jeszcze przesądzony i na pewno wiadomo tylko jedno: konkurs będzie. Jak będzie wyglądał - to zależy w dużej mierze od Was, tak jak wszystko na tej najbardziej demokratycznej fantastycznej stronie (a cokolwiek by nie mówić o demokracji, lepszego ustroju na razie nie wymyślono).
   Zasady demokracji nakazywałyby przeprowadzenie referendum w sprawie zasad, ale ja zachęcam Was do aktywności większej, aniżeli tylko przejawiającej się w przyjęciu akceptującej bądź negującej postawy względem przedstawionych pomysłów. Krótko mówiąc - czekam na Wasze konstruktywne komentarze, uwagi, alternatywne pomysły.
   Uwagi, propozycje itd, itd możecie przysyłać na adres :
Niedługo więcej informacji pod adresem Strony Konkursu

Zapraszam do zapoznania się z pracami Roberta Soboty

Na naszą strone trafiły prace znanego już w polsce grafika, Roberta Soboty - zapraszam wszystkich do zapoznania się z pracami Roberta - szczerze mówiąc dość silnie działają na człowieka. [mini]Galeria Roberta Soboty

Futurealia

Projekt "futurealia"
Świata zniszczonego niegospodarnością człowieka i efektem działania broni atomowej. Na zgliszczach starego świata powstaje nowy, zupełnie inny - w pełni opanowany przez anarchię. W nieładzie wielu ludzi stara się powrócić do dawnego życia. Budują ze znalezionych surowców domy, osady, miasta wyglądające jak teraźniejsze slumsy. Na skutek działania broni atomowej w części ludzi zaszły poważne zmiany genetyczne i tak powstały nowe rasy - kryterianie i mutanci, z którymi ludzie muszą dzielić ziemię. Od czasów nastania nieładu strefa wpływów człowieka wyraźnie się rozszerzyła za sprawą intensywnej eksploracji przestrzeni kosmiczej. Oto wstęp do multimedialnego projektu futurealia składającego się z nieznaczenj ilości teksu: opisów i wstępów oraz ilustracji. Obecnie projekt jest w fazie tworzenia. Proszę piszcie na adres wszystkie swoje sugestie dotyczące "futurealiów", przedstawcie własne pomysły i powiedzcie czego spodziewcie się po takim projekcie.

Nowy dział na stronie

Szuflada
Jeśli coś piszesz, czujesz że coś jest nie tak, chcesz usłyszeć opinie innych na temat tego co piszesz - to jest właśnie dział dla ciebie. Zamiast pisać do szuflady w biurku - pisz do naszej szuflady. W dziale pojawiać się będą opowiadania nadesłane przez was, a także opowiadania które z róznych względów nie mogły trafić do innych działów. Jeśli chcecie umieścić coś bezpośrednio w "Szufladzie" prace wysyłajcie na adres
TO co już jest możecie obejrzeć tutaj Szuflada

"SFera" - nowy miesięcznik o science-fiction i fantasy

Bydgoszcz, 18.12.2002
 • 20 grudnia na rynku pojawi się pierwszy numer czasopisma "SFera". Jest to miesięcznik skierowany do młodych i starszych miłośników science-fiction i fantasy. Na 64 stronach pisma (pełny kolor) czytelnik znajdzie całe spektrum zagadnień związanych z literaturą, filmem, komiksem, grami. W przeciwieństwie do podobnych tematycznie pism ukazujących się na rynku, "SFera" nie koncentruje się na drukowaniu opowiadań.
    "Główny nacisk został położony na teksty autorskie analizujące poszczególne aspekty literatury czy filmu s-f i fantasy. W magazynie znajdš się materiały odnoszące się do aktualnych zjawisk w kulturze popularnej" - mówi Piotr Pieńkowski, redaktor naczelny. W pierwszym numerze sporo miejsca pobświęcono ekranizacji "Dwóch Wież" na podstawie dzieła J.R.R. Tolkiena.
    Wyróżnikiem "SFery" jest szereg działów-klubów skierowanych do fanów poszczególnych zagadnień. W miesięczniku znajdują się kluby Gwiezdnych Wojen, Star Treka, Władcy Pierścieni, Gier fabularnych oraz Gier Komputerowych. O specyfice "SFery" decydują także działy poświęcone nauce i paranauce. Ważną częcią pisma są także recenzje ksišżek s-f i fantasy, komiksów, nowonaglowki_ci kinowych oraz filmów wydawanych na kasetach i dvd.
    Na łamach "SFery" pojawi się także trzystronicowy komiks Andrzeja Janickiego do scenariusza Macieja Jasińskiego i Łukasza Chmielewskiego, zatytułowany "Red i podróbki Marylin Monroe".

  Prośba

  Parlament Unii Europejskiej zdecydował -- wbrew podstawowym postanowieniom dyrektywy o ochronie danych oraz zaleceniom komitetu praw obywatelskich Parlamentu Europejskiego: TAK zbieraniu transmitowanych danych bez nakazu.
  Od tej chwili kraje członkowskie są uprawnione do uzupełnienia swojego systemu prawnego o możliwość zbierania danych cyfrowych przesyłanych siecią, co jest otwartym lekceważeniem unijnej dyrektywy o ochronie danych.
  Jeśli miła wam jest wolność oprogramowania, jeśli cenicie prywatność waszej poczty, waszych danych, jeśli nie chcecie żeby w wasze dane zaglądała banda zapasionych politykierów - wejdzie na tę własnie strone i podpiszcie petycje, NIE WYRAŻAJĄC w ten sposób zgody na takie działanie


  Opowiadania

  Dołożyłem dziś kilka nowych opowiadań do SF - są niezłe i warto przeczytać.
  Przez kilka następnych dni będę miał troche więcej czasu, więc może w końcu uda mi się opublikować reszte opowiadań jakie nadesłali Autorzy

  NetCraft

  DATA:   07.12.2001 
  Zawsze chciałeś napisać gre, ale uważasz że nie masz możliwości zrobić to samemu ?
  Chcesz zrobić coś ku chwale własnej ?
  Jeśli jesteś grafikiem, programistą, lub kim bądz, kto ma ciekawe pomysły, weż udział w tworzeniu darmowej strategii czasu rzeczywistego
  Dołącz do grona fanatyków NetCraft!
  Wszelkie informacje pod adresem http://netcraft.sourceforge.net
  Pytania kieruj do mnie - Maciej Fijalkowski

  Recenzja

  DATA:   03.12.2001 
  List i odpowiedź na niego, zamieszczony w ostatnim numerze SF, a dotyczący opowiadania "Serce lasu"Sary Janik, zamieszczonego również na tej stronie.
  Całość listu TUTAJ

  Zmiany

  DATA:   9.11.2001 
  Jak widać, strona generalnie się zmieniła ;)). Stało się to na skutek "mułowatości" oprogramowania (PHP Nuke) oraz ciągłych problemów związanych z bezpieczeństwem pakietów wchodzących w jego skład.
  Usunąłem linki i skrypty które praktycznie nie były używane - strona z tego co widze zyskała na szybkości ;)
  Za obecny wygląd histerii należą się podziękowania dla Rafała "Gloomy" Wosztyla, który zaprojektowal i wykonał obecny wygląd.
  Strona w dalszym ciągu jest przebudowywana, więc jeszcze troszke się zmieni.

  FALKON 2001

  DATA:   21.10.2001
  Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej zapraszają na Ogólnopolski KOnwent Miłośników Fantastyki "Falcon", czyli Fantastyczny Atak Lublina pod hasłem "Nowe Nadzieje"...
  Impreza odbędzie się 23-25 Listopada 2001 r. w IV LO przy ulicy szkolnej w Lublinie.
  Program :
 • Prelekcje i prezentacje
 • Spotkania z plejadą najlepszych polskich autorów i tłumaczy oraz z redakcjami pism fantasycznych
 • LARP-y
 • Gry Fabularne
 • Turnieje gier bitewnych i karcianych
 • Pokazy Iluzjonistół
 • Projekcje Filmów
 • Koncerty muzyki folkowej i rockowej
 • Pokazy walk rycerskich
  Akredytacja: 25 zł (zniżki dla MG)
  W ramach akredytacji możliwość noclegu w sali zbiorowej (konieczna karimata i spiwor)
  Informacje:
  Strona :www.falkon.hg.pl
  Email :Krzysztof Księski
  Email : Łukasz Fedorowicz
  oraz Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" przy Wojewódzkim Domu Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 2
  Za NF nr10(229)

  Wrocław Strikes Back !

  DATA:   9.11.2001 
  Serdecznie zapraszamy do Wrocławia na czternastą już edycję Konwentu Fantastyki i Gier "Szedariada."...
  Jak w latach ubiegłych tak i w tym roku Konwent odbędzie się w dniach 9-11 listopada. Mamy nadzieję, że program, jaki przygotowywują dla Was najwybitniejsi specjaliści określonych dziedzin z całej Polski, zapewni wam wiele interesujących przeżyć, licznych atrakcji i niezapomnianych wrażeń.
 • -blok RPG - pokazowe sesje RPG w wykonaniu najlepszych, specjalnie zaproszonych, MG z całej Polski, konkursy tematyczne z każdego ważniejszego systemu, prelekcje, spotkania z redakcjami branżowych czasopism, prezentacje systemów autorskich (Ryżowiska, Ubik RPG)
 • -blok gier bitewnych - pokaz nowej gry Games Workshopu Lord of the Rings, oficjalne turnieje WFB i W40K zaliczane do ligi, kampanie, malowanie figurek (z pomocą GW)
 • -blok gier komputerowych - turniej gry Heroes of the Might and Magic
 • -blok gier karcianych Magic:The Gathering, Star Wars
 • -blok gier na żywo - wielki cyberpunkowy LARP Ulica Wolnoci, wampiryczny Kongres Dolnosląski (PlbN), Rage across Poland, i zapewne kilka innych.
 • -blok fantastyki literatura i film
  Koszt akredytacji 35 PLN
  Nocleg w szkole, nie zapomnijcie więc zabrać ze sobą śpiworów i karimat.
  Szedariadę XIV wspierają: firmy: Portal, Ogryn-Mag, Games Workshop, Nowa Gildia (gildia.com);
  organizacje: Caern-pl, Poland by Night, Teatr Gier, ILT, NS Pro Arte
  kluby: KF Szedar, KMGiF Melkor, WKMGS Inkwizytor i dziesiątki osób z całej Polski.
  Kontakt: http://szedariada.gildia.net, pawkens@go2.pl, tel. (071) 360-85-98 .

 • KONIECZNIE WEJDZ I PODPISZ!