I znów porządki ;)


Zgodnie z tradycją, na wiosnę( temp. -7 i pada śnieg ....) sprzątamy stare konta. Usunięte zostaną konta na które nie logowano się minimum 4-5 miesięcy - jeśli komuś zostanie usunięte konto, a mimo wszystko będzie jednak chciał z niego korzystać, proszę o kontakt - kota nie są usunięte permanentnie.


Zmiany


Ze względu na zabawy "yntelygentnych" inaczej, jestem zmuszony do zablokowania możliwości zakładania konta bezpośrednio z klienta - do czasu napisania przezemnie formularza do zakładania kont, każdy kto chce założyć konto, proszony jest o napisanie do mnie na adres argail(małpa)histeria(kropka)pl i podanie następujących danych
sugerowany login
sugerowane hasło (później można sobie zmienić)
Imię nazwisko (niekoniecznie - może być nick)
PO założeniu konta dostaniecie informację zwrotną

Aktualnie został zmieniony serwer obsłygujący jabberd dla histeria.pl na szybszy i mocniejszy, więc całość powinna pracować lepiej

Wiosenne sprzątanie 04.01.2004

Zgodnie z poprzednimi komunikatami, w dniu dzisiejszym usunąłem konta na które nie logowano się od prawie roku.
Liste usuniętych kont znajdziecie pod adresem jabber.histeria.pl/usuniete
Jeśli Twoje konto znajduje się na tej liście a chcesz nadal z niego korzystać - daj znać i zostanie przywrócone
to nie PrymaAprilis ;)

Czym Jest Jabber ?

    Jabber to otwarty, oparty na XML, protokół komunikacji w czasie rzeczywistym oraz powiadamiania o obecności. Podstawowym zastosowaniem tej technologi są systemy Instant Messaging czyli poprostu komunikatory internetowe. Jabber posiada jednak kilka cech które wyróżniają go spośród sieci takich jak Gadu-Gadu, Tlen.pl, ICQ czy MSN.
 • otwartość - protokół Jabbera jest darmowy i publicznie dostępny. Istnieje wiele implemetacji klientów, serwerów i bibliotek programistycznych o otwartym źródle
 • decentralizacja - w Internecie dostępnych jest wiele serwerów Jabbera, każdy może taki serwer uruchomić na użytek własny lub publiczny. Serwery tworzą wspólnie jedną wielką sieć IM (z wyjątkiem zamkniętych sieci korporacyjnych).
 • bezpieczeństwo - każdy serwer Jabbera może być oddzielony od publicznej sieci Jabbera, wiele implementacji serwera używa SSL do komunikacji klient-serwer, część klientów wspiera PGP/GPG do kodowania transmisji, mocne zabezpieczenia oparte o SASL są w fazie projektowania.
      Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: http://www.jabber.org
      Obecnie dzięki wysiłkom wielu ludzi Jabber zaczyna ekspansje w Polsce.
      Powstało kilka publicznych serwerów Jabbera (jabber.gda.pl, jabberPL.org, chrome.pl i kilka mniejszych). Programiści opracowali transporty/bramki umożliwiające komunikację z innymi sieciami w sposób przeźroczysty dla jabberowych komunikatorów. Tak więc obecnie bez problemu można się komunikować z siecią Gadu-Gadu, ICQ, MSN, YahooIM oraz AIM. Trwają prace nad dostępem do usługi sms i sieci Tlen.pl.
      Jabber znalazł zastosowanie w zamkniętych sieciach korporacyjnych, jako tani sposób na polepszenie czy wręcz umożliwienie łatwej, taniej i bezpiecznej komunikacji w firmie.
      Duży wkład w rozwój Jabbera w Polsce włożyła Wirtualna Polska udostępniając na licencji GPL swój ulepszony, wysoko wydajny serwer WPJabber.
      Sztandarowy komunikator tej sieci jest kompatybilny z jabberem, a serwer jabber.wp.pl publicznie dostępny. Dzięki połączeniu kilka dni temu zamkniętej dotąd sieci jaką stanowił komunikator WPKontakt z ogólnoświatową siecią Jabbera, ilość zarejestrowanych użytkowników Jabbera w Polsce przekroczyła 230000. Programiści, tłumacze i aktywiści dalej pracują nad upowszechnieniem otwartego standardu i otwarcia zamkniętych bram w komunikacji między ludzkiej.
      Serwis JabberPL.org stał się centrum Jabbera w Polsce. Zrzeszył ludzi pragnących wspomóc jabbera w jego rozwoju. Są to programiści, tłumacze dokumentacji z jabber.org oraz tłumacze programów. W tym momencie dostępnych jest 6 komunikatorów w języku polskim. Dołączcie do nas! Rozmawiajcie swobodnie...

  *Mariusz 'Marian' Smykuła* jid:marian@jabber.gda.pl http://JabberPL.org • KONIECZNIE WEJDZ I PODPISZ!